Vítejte na stránkách obce Lipovec a Licoměřice


Diskuze

Datum: 15.02.2012

Vložil: Jana Malá

Titulek: Re: Re: POKEC

Díky,místostarosto!

—————

Datum: 29.02.2012

Vložil: Petr Němec

Titulek: Re: Re: Re: POKEC

Dobrý den,
na úřední desce naleznete rozpis veřejných zasedání zastupitelstva obce Lipovec.
https://www.mzh.cz/bulletins.asp?place=6

—————

Datum: 02.03.2012

Vložil: Jana Malá

Titulek: Re: Re: Re: Re: POKEC

Díky,dneska se podívám.

—————

Datum: 04.12.2011

Vložil: T. Novotný

Titulek: Pátrání po bratrovi mého pradědy

Dobrý den, na pomníku obětí tragédie z roku 1944 by mělo být uvedeno i jméno bratra mého pradědy. Zřejmě by to měl být Fr. Novotný. Podle ústního zdroje měl být údajně nějakým obecním činovníkem (snad starostou?) některé z obcí Licoměřice-Lipovec v tom roce 1944 nebo někdy předtím a údajně měl být umlácen přímo v obci pažbami pušek těch německých zrůd. Nevím, jestli by to bylo možné nějak dohledat? Existuje nějaká obecní kronika?

Můj praděda, italský legionář a prvorepublikový četník, který bydlel jinde, tuším ve Starém Dvoře, byl v ten osudný den na návštěvě u svého bratra, o kterém píšu výš. Údajně jel s kárkou pro dřevo do lesa, kde ho sebrali příslušníci SS. Neměl u sebe doklady, ale uměl německy a vysvětlil jim, že je ze Starého Dvora. Esesáci ho údajně naložili do černého auta a zavezli ho domů, kde jim musel ukázat doklady a potom, co si ověřili, že nebydlí v Licoměřicích-Lipovci, ho nechali žít.

Potom jsem ještě slyšel o někom z Licoměřic-Lipovce, že přežil v koncentračním táboře do konce války, vrátil se vyhublý domů, kde mu členové jeho rodiny dali v dobré víře najíst a on zemřel na přejedení nebo tak něco. Už bohužel nezjistím, o koho šlo.

—————

Datum: 19.12.2011

Vložil: p. Mlateček

Titulek: Re: Pátrání po bratrovi mého pradědy

Dobrý den,
pokud chcete více informací, zde je kontakt na jednu z vnuček.
734386622

—————

Datum: 30.11.2011

Vložil: Milan Kubelka

Titulek: Doplnění informací k historii neštěstí obcí v roce 1944

Ahoj Petře,
dovol, abych doplnil, anebo napsal historku, která měla hodně dočinění z obklíčením obcí Lipovec a Licoměřice.
Podle vyprávění byl podmět k akci čin mladické nerozvážnosti party kluků, kteří chtěli ukázat, jací jsou hrdinové.
V tu dobu si pronajímal v nedaleké obci Nový Dvůr v domě č.p.82 (dnes obývaný mourodinou Kubelků) místnost jakýsi zástupce Kolínského gestapa Kurt Mayer. Tento dům ( místními nazýván také jako ,,Lovecký zámeček")sloužil Kurtu Mayerovi k odpočinku, pořádání večírků a místu, odkud pořádal lovecké hony na honitbě zabrané panu Welzovi ( který byl zatčen po diskuzi v Čáslavském hotelu Bílí kůň, kde pochybovačnými slovy podceňoval východní frontu).
Jednoho dne se mladíci rozhodli mu to tam vykrást a podle jiných skazek ho chtěli zabít, ale on tam zrovna nebyl. Jeho místnost mu zničili, ukradli co našli včetně pušky a v místnosti se mu vykálely.
On věděl o partyzánech, ale nechával to být do této doby, kdy se stala tato příhoda. Pak následovalo vyšetřování, kde se zjistilo, že to byli občané vaší obce, kteří byli spojováni s partyzánskou skupinou. Posléze se stala ta bolestivá událost, která poznamenala rodiny obcí Lipovec a Licoměřice, ale také obce Hošťálovice, kde se v té době vydal jeden občan k vám za švecem. Německá hlídka ho vpustila do obklíčené obce, ale zpátky už bohužel ne. Jediným štěstím bylo, že se tomu stalo těsně před koncem války, protože měla nastat fáze vyhlazení obcí a jejich následné srovnání se zemí.
Dnes bychom zde ani nebyli.
Tyto informace jsem obdržel od místního rodáka pana Hlušičky, který bohužel již zemřel.
Měj se. Milan SDH Nový Dvůr

—————

Datum: 11.05.2011

Vložil: občanka Lipovce a Licoměřic

Titulek: webové stránky

Dobrý den,
mile mě překvapilo, jak se tu rozvíjí diskuze a je vidět, že lidé zajímá, co se v naší obci děje.
Trochu mě překvapilo, jak se tu píše, že stránky nejsou oficiální. Tvoří je přeci člen zastupitelstva, který je finančně ohodnocen, alespoň tak jsme byli informováni na veřejném zasedání. Jestli jsem toto špatně pochopila, tak mne prosím opravte. Možná by to ale chtělo trochu více nadšení.
Uvítala bych tu aktuálnější informace, co se v obci děje např. foto z výstavby altánu - dokumentace, vylepšení stavu jak to bylo před a po výstavbě. Kolik stavba stála a podobně. Dále tu nemáme vystaven jako ostatní obce obecní rozpočet loňského roku. U hasičů končí historie rokem 2006, dnes máme nově opravenou cisternu, kdy ani nevíme, kolik oprava nakonec stála. Také prý proběhlo školení hasičů a nikde není záznam kdo a za kolik byl proškolen? A nakonec, nechápu, proč v odkazu New!!! jsou volby 2010. Snad nezní mé vítky příliš tvrdě, ale poslední mnou objevený zápis je jedna věta z 21. března. To nebyla zas taková dřina po práci. Zdravím a těším se na aktualizaci.

—————

Datum: 12.05.2011

Vložil: Petr Němec

Titulek: Re: webové stránky

Dobrý den,
tyto stránky jsem původně psal (nebyl jsem členem zastupitelstva) pro SDH Lipovec, jen tak pro zajímavost. Pak jsem je rozšířil o informace o obci, aby jsme měli alespoň něco!! Jak jsem už psal někde v min. příspěvku a stále to tak je:stránky nejsou oficiálním webem Lipovce. Takovéhle stránky si může vytvořit kdo chce... Vše se probírá na veřejném zasedání a informace jsou vyvěšeny na úřeních deskách. Jak se říká: ''Pro dobrotu na žebrotu'':)

—————

Datum: 13.05.2011

Vložil: občanka Lipovce a Licoměřic

Titulek: Re: Re: webové stránky

Dozvěděla jsem se tedy, že ještě stále nejsou stánky oficiální. Což je škoda, mohli jsme držet krok s dobou. Proč z nich tedy oficiální stránky nemůžete udělat? Nemám nic proti informačním tabulím, ale moderní doba nabízí i nové komunikační možnosti. Proto jsem také volila do zastupitelstva mladého člověka , který takovým věcem rozumí a bude v obci prosazovat nové, moderní věci . Toto v okolních obcích již funguje. Proč to tedy nemůže jít i u nás? Děkuji za odpověď.

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: občanka Lipovce a Licoměřic

Titulek: Re: Re: webové stránky

Je mi jasné, že takovéto stránky si může vytvořit kde kdo. Ale obecní informace sem kde kdo dávat nemůže. Běžný občan jako jsem já, takový přístup k informacím nemá. Na veřejném zasedání se sice něco dozvíme, ale číselné údaje si tak rychle mnoho z nás do hlavy nevryje. Snad leda chodit se zápisníkem. A s tvrzením, pro dobrotu na žebrotu, bych byla také opatrnější. Vždyť jste si založením stránek získal velkou popularitu a obdiv. I u mne. Proč si to tedy nyní kazit? Já tu přeci neměla žádné výtky k tomu, jak jste web zakládal, jen, že by to chtělo průběžné aktualizace. Jinak snad ani nemělo smysl stránky zakládat, když neplní svůj účel.

—————