Vítejte na stránkách obce Lipovec a Licoměřice


Diskuze

Datum: 30.11.2011

Vložil: Milan Kubelka

Titulek: Doplnění informací k historii neštěstí obcí v roce 1944

Ahoj Petře,
dovol, abych doplnil, anebo napsal historku, která měla hodně dočinění z obklíčením obcí Lipovec a Licoměřice.
Podle vyprávění byl podmět k akci čin mladické nerozvážnosti party kluků, kteří chtěli ukázat, jací jsou hrdinové.
V tu dobu si pronajímal v nedaleké obci Nový Dvůr v domě č.p.82 (dnes obývaný mourodinou Kubelků) místnost jakýsi zástupce Kolínského gestapa Kurt Mayer. Tento dům ( místními nazýván také jako ,,Lovecký zámeček")sloužil Kurtu Mayerovi k odpočinku, pořádání večírků a místu, odkud pořádal lovecké hony na honitbě zabrané panu Welzovi ( který byl zatčen po diskuzi v Čáslavském hotelu Bílí kůň, kde pochybovačnými slovy podceňoval východní frontu).
Jednoho dne se mladíci rozhodli mu to tam vykrást a podle jiných skazek ho chtěli zabít, ale on tam zrovna nebyl. Jeho místnost mu zničili, ukradli co našli včetně pušky a v místnosti se mu vykálely.
On věděl o partyzánech, ale nechával to být do této doby, kdy se stala tato příhoda. Pak následovalo vyšetřování, kde se zjistilo, že to byli občané vaší obce, kteří byli spojováni s partyzánskou skupinou. Posléze se stala ta bolestivá událost, která poznamenala rodiny obcí Lipovec a Licoměřice, ale také obce Hošťálovice, kde se v té době vydal jeden občan k vám za švecem. Německá hlídka ho vpustila do obklíčené obce, ale zpátky už bohužel ne. Jediným štěstím bylo, že se tomu stalo těsně před koncem války, protože měla nastat fáze vyhlazení obcí a jejich následné srovnání se zemí.
Dnes bychom zde ani nebyli.
Tyto informace jsem obdržel od místního rodáka pana Hlušičky, který bohužel již zemřel.
Měj se. Milan SDH Nový Dvůr

—————

Datum: 11.05.2011

Vložil: občanka Lipovce a Licoměřic

Titulek: webové stránky

Dobrý den,
mile mě překvapilo, jak se tu rozvíjí diskuze a je vidět, že lidé zajímá, co se v naší obci děje.
Trochu mě překvapilo, jak se tu píše, že stránky nejsou oficiální. Tvoří je přeci člen zastupitelstva, který je finančně ohodnocen, alespoň tak jsme byli informováni na veřejném zasedání. Jestli jsem toto špatně pochopila, tak mne prosím opravte. Možná by to ale chtělo trochu více nadšení.
Uvítala bych tu aktuálnější informace, co se v obci děje např. foto z výstavby altánu - dokumentace, vylepšení stavu jak to bylo před a po výstavbě. Kolik stavba stála a podobně. Dále tu nemáme vystaven jako ostatní obce obecní rozpočet loňského roku. U hasičů končí historie rokem 2006, dnes máme nově opravenou cisternu, kdy ani nevíme, kolik oprava nakonec stála. Také prý proběhlo školení hasičů a nikde není záznam kdo a za kolik byl proškolen? A nakonec, nechápu, proč v odkazu New!!! jsou volby 2010. Snad nezní mé vítky příliš tvrdě, ale poslední mnou objevený zápis je jedna věta z 21. března. To nebyla zas taková dřina po práci. Zdravím a těším se na aktualizaci.

—————

Datum: 12.05.2011

Vložil: Petr Němec

Titulek: Re: webové stránky

Dobrý den,
tyto stránky jsem původně psal (nebyl jsem členem zastupitelstva) pro SDH Lipovec, jen tak pro zajímavost. Pak jsem je rozšířil o informace o obci, aby jsme měli alespoň něco!! Jak jsem už psal někde v min. příspěvku a stále to tak je:stránky nejsou oficiálním webem Lipovce. Takovéhle stránky si může vytvořit kdo chce... Vše se probírá na veřejném zasedání a informace jsou vyvěšeny na úřeních deskách. Jak se říká: ''Pro dobrotu na žebrotu'':)

—————

Datum: 13.05.2011

Vložil: občanka Lipovce a Licoměřic

Titulek: Re: Re: webové stránky

Dozvěděla jsem se tedy, že ještě stále nejsou stánky oficiální. Což je škoda, mohli jsme držet krok s dobou. Proč z nich tedy oficiální stránky nemůžete udělat? Nemám nic proti informačním tabulím, ale moderní doba nabízí i nové komunikační možnosti. Proto jsem také volila do zastupitelstva mladého člověka , který takovým věcem rozumí a bude v obci prosazovat nové, moderní věci . Toto v okolních obcích již funguje. Proč to tedy nemůže jít i u nás? Děkuji za odpověď.

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: občanka Lipovce a Licoměřic

Titulek: Re: Re: webové stránky

Je mi jasné, že takovéto stránky si může vytvořit kde kdo. Ale obecní informace sem kde kdo dávat nemůže. Běžný občan jako jsem já, takový přístup k informacím nemá. Na veřejném zasedání se sice něco dozvíme, ale číselné údaje si tak rychle mnoho z nás do hlavy nevryje. Snad leda chodit se zápisníkem. A s tvrzením, pro dobrotu na žebrotu, bych byla také opatrnější. Vždyť jste si založením stránek získal velkou popularitu a obdiv. I u mne. Proč si to tedy nyní kazit? Já tu přeci neměla žádné výtky k tomu, jak jste web zakládal, jen, že by to chtělo průběžné aktualizace. Jinak snad ani nemělo smysl stránky zakládat, když neplní svůj účel.

—————

Datum: 26.03.2013

Vložil: Radek Schneberger SDH Běstvina

Titulek: Re: webové stránky

Dobrý den, dovolím si reagovat na jednu poznámku. Co se týče opravy hasičské cisterny, na požádání Vám obec ráda sdělí částku za niž byla cisterna opravena. Co se týče školení členů SDH je to dáno zákonem 133/85 Sb. Každý člen musí být jednou ročně proškolen na BOZP na požářišti. Toto školení provádí z pravidla velitel jednotky - Petr Němec ) a je ZDARMA. Dále se musí provádět další nutná školení, které hradí zřizovatel jednotky a tou je obec. K tomu slouží rozpočet jednotky který schvaluje ke konci roku zastupitelstvo. Snad to splnilo část Vašeho dotazu. Jinak Petře super stránky Radek Schneberger

—————

Datum: 10.05.2011

Vložil: Snad i lufťáci u Vás budou rádi.

Titulek: Není starosta jako starosta.

Vážený pane starosto,jsem dlouholetý lufťák ve Vaší obci. Věřte,že Vám z celého srdce držím palce aby jste z naší obce udělal takovou obec jaké nyní rostou z obcí kolem nás a my jim to pouze závidíme. Věřte,že již nikdo nechce v obci pouze pecky,ale vzrostlé stromy.Nemá smysl nikoho hanět po uplynulých 3 obdobích,ale věřte,že je hodně občanů,co si odechlo. Doufám,že jste si po převzetí obce nechali udělat oficiální audit.Ještě jednou,držím Vám palce a přeji hodně štěstí. Lifťák

P.S. MÁME konečně hezké stránky.

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: Zúčastněný

Titulek: Re: Není starosta jako starosta.

Jen bych chtěl pro úplnost dodat, když už tu narážíte na pana Pecku, že v obci nerozhodují jen sami starostové, ale i dalších 5 členů zastupitelstva. Pokud se vám tedy dříve něco nelíbilo, neviděl bych situaci tak růžově, když vezmete v úvahu, že nadpoloviční většina zůstala v zastupitelstvu nezměněna. Jaké tedy očekávat změny.

—————

Datum: 04.11.2011

Vložil: re : Rejpal

Titulek: Re:Není starosta jako starosta.

S politováním musím konstatovat,že nemáte pravdu.Několikrát jsem se ptal na provoz obce tehdejších zastupitelů proč je tak a né jinak a vždy mi bylo řečeno " My něco usneseme a on si stejně udělá sám co chce. " Ale nechme pana Pecku odpočívat, stačil si udělat před barákem náměstí. Nepatřím k zarputilým odpůrcům a věřte,že díky svému věku dokážu ocenit práci. Pane Bohuněk , vzal jste to zatím za ten nejsprávnější konec za který jste to mohl vzít. Kdysi jsem řekl / už je to skoro 15 let / " Pane starosto, jako člověk jste asi čestnej chlap , ale jako starosta stojíte za hovno. Dovoluji si to opakovat v pozměněné formně " Pane starosto, jako člověk jste asi čestnej chlap , ale jako starosta jste chlap na svém místě. Blahopřeji Vám k dílčím ůspěchům v obci,je to těžká a nevděčná práce . Držím Vám zcela upřímně palce a třeba se i někdy podepíši. A jaké očekávám změny ? Více zodpovědnosti vůči občanům obce, vesničku jako ze škatulky / jde to jinde,proč né u nás/. Ale věřím,nejde všechno hned , ale věřím,že po Vás zůstane vesnička z velkým " V "

—————

Datum: 15.01.2011

Vložil: Máme rádi starostu

Titulek: Dobrá rada

Dobrý den,pane starosto,
určitě bude naše obec pod vaším vedením jenom vzkvétat-věříme Vám.Měl byste vylepšit znění zápisů (je to takové krkolamné-lidi máte kvalitní lidi k ruce),jinak v pohodě.Aktualizujte web-ještě je tam uvedený předchozí starosta!Vemte si mustr z okolních obcí-Třemošnice,Ronov,Prachovice a Seč.Ať se Vám daří,Vaši příznivci.

—————